Noortekonverents “Lahe Koolipäev 2014” inspireerivateks esinejateks on tänavu:


Märt Treier

Olles kümme aastat juhtinud Eesti suurima noortekonverentsi Lahe
Koolipäev programmi, tegin mitu head kuud tagasi ühel kaunil
suvepäeval otsuse, et esmakordselt konverentsi ajaloos istun
suurema osa ajast hoopis rõdul ja vaatan toimuvat ühes teiega.

Märt Treier

Märt Treier on ühtaegu raadio- ja telemees, kirjanik, koolitaja, õppejõud, konverentside vedaja, unistaja, tegutseja ja tulevane mõttekoja moodi turismitalu pidaja. Olles töötanud pikki aastaid reporteri ja toimetuse juhina televisioonis, ajalehes ja raadios, on ta näinud inimesi vasakult ja paremalt, õnnes ja hädas, tarkuses ja rumaluses. Inimestest mõtlemine ja nende tegemiste jälgimine on Märdi üks meelistegevusi. Täiskasvanud inimene võiks olla nii tark, et osata kõiges kahelda, arvab ta. Ühes on ta veendunud – vabas maailmas on kõik meie endi käes ja teha. Süüdistada oma ebaedus teisi muidugi võib, aga pigem raiskab see meie väärtuslikku aega, mida paraku vähesed väärtuslikuks peavad. Oma energia panustab Märt meelsasti mõtlevatesse ja uudishimulikesse noortesse, uskudes, et ühel päeval võrsuvad neist laiali puistatud seemnetest huvitavad taimed.


Aigi Vahing

MTÜ Lilleoru kommunikatsioonijuht

Aigi Vahing

Omandanud hariduse EBS’is rahvusvahelise ärijuhtimise erialal. Töötanud meelelahutusfirmas BDG turundusdirektorina. Õppinud näitlemist USA’s Steppenwolf West (LA) ja HB Studio (NYC). Töötanud televisioonis. Kirjutanud artikleid, esseesid, intervjuusid ning raamatu “Valik”.
Noorele on Aigi tuttav esimesest “Eesti otsib Superstaari” saatest saatejuhina koos Jüri Naelaga.

 


Ville Jehe

25 aastat taimetoitlane, tegelenud erinevate idamaiste võitluskunstidega alates 1 klassist, praegu peamiselt sisemaailmas toimuvatega.

Ville Jehe

Õppinud inseneriks, tootedisaineriks ja juhiks.

Paralleelettevõtja, asutanud pea 50 ettevõte, näiteks Uus Maa, Delfi jt ühiskondlikud liikumised nagu Teenusmajanduse Koda, Kultuuri Koda jt.

Praegu tegeleb ettevõtete kasvatamisega, mis tegutsevad peamiselt digitehnoloogia ja mehhatroonika alal: CineUnit, Helicam, Airborne, Threod, Vequrity jt…

Olulise osa oma ajast kulutab ühiskondlikele tegevustele Teenusmajanduse Kojas, Arengufondis, Vanalinna Seltsis, Vanalinna Hariduskolleegiumis jm…


 

Andres Sõber

Andres on olnud igipõline korvpallitreener, kes on juhendanud paljusid korvpalliklubisid nii Eestis kui ka Soomes ning alustas ka ise üsna edukalt korvpallikarjääri NSVL meistrivõistlustel.

Andres Sõber

Andres kõige kuulsamaks õpilaseks on Martin Müürsepp, kes mänginud ka suures NBA-s.

Mis on ühe tõelise korvpallimängu looja peas, kui Sinu käsutuses on 12 meest, keda kui malenuppe liigutada pole võimalik. Praegu veab Andres juba mitmendat aastat BC Rakvere Tarvas meeskonda, kus on üles kasvatanud tõelisi staarmängijaid ning jõudnud ka Eesti meistriliigas superfinaali.

 


 

Lea Dali Lion

(endise nimega Lea Liitmaa) on vabakutseline muusik ja helide looja.

Lea Dali Lion

Olles muusika kõrvalt aastaid tegelenud energeetilise maailma uurimise ja tunnetamisega on ta mõistnud, et maailm ei ole pelgalt see koorik, mis ta pealtpoolt paistab olevat, vaid et selle kooriku all on sügav ja huvitav sisu. Viimase aasta jooksul on tal tänu raskele haigusele olnud võimalus surmale otse silma vaadata ja teada saada, et raskused ja nende ületamine on elus ääretult olulised, sest ilma raskusteta pole inimesed võimelised arenema. Seega liigitab ta kõik elus ette tulevad raskused oma tõelisteks sõpradeks.


 

Tanja Mihhailova

Särtsakas Tanja on meie selle aasta eurolaulik, kelle võimas hääl ja rabav tants üheskoos lihtsalt vapustavad igat ühte.

Tanja Mihhailova

Ta on juba väga varajasest noorusest võtnud osa erinevatest laulukonkurssidest ning osad neist ka võitnud, esikolmikusse saanud nii “Su nägu kõlab tuttavalt” kui ka “Laulud Tähtedega” saatest. Musikaalselt väga andekas, on ta andnud välja väga mitmete bändidega ja üksi erinevaid albumeid ning osalenud ka suurtes ooperites peaosas. Praegu on Tanja paljude lemmikuks saamas saatega “Su nägu kõlab tuttavalt”, kus on žürii rollis. Muide, Tanja on ka väga hea kokk, kes võib tunde järjest köögis kokata.

 


 

Kristel Talvistu

ja

Kalev Külaase

Kristel ja Kalev on koos ühed ägedad ja aktiivsed Acro Yoga eestvedajad Eestis, andes iganädalaselt ka joogatunde Tallinnas.

Kristel&Kalev

 

Ühelt poolt mõlemad vaimuinimesed tegeleb näiteks Kalev aga väga aktiivselt erinevate ettevõtmistega ning juhib giidifirmat Traveller Tours ja tasuta linnakaarte tegelev Like a Local guide, mis laieneb enneolematu kiirusega. Tööalaselt lendab Kristel hoopis digitaallahenduste peal – Taevas (taevas.ee), projektijuhina. Mõlemad äärmiselt värvikad, loovate ideede ja eneseavastussoovidega.

 


 

Hirvo Surva

Eesti rahvusooper Estonia poistekoori peadirigent ja kunstiline juht.

Hirvo Surva

Dirigendina töötab ka lisaks üle-Eestilise poistekooriga ning ERRi segakooriga. Lisaks koorijuhtimisele on Hirvo ka Eesti Koorijuhtide Liidu juhatuse esimees. Dirigeerimist õpetab ta teistele Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Hirvo tuntust ei saa alahinnata – oli ta ju “Aja puudutus. Puudutuse aeg” XXVI laulupeo looja, kunstiline juht ja dirigent. Kunstilise juhina vedas ka 1997.a. noortepidu ning juhtinud poistekoore XXIV ja XXV laulupeol.