Kes on meie tänavused särasilmsed ja tegusad Head Eeskujud?

Selleks, et teha head, ei pea tingimata korda saatma midagi suurt. Sageli piisab vaid ühest väiksest naeratusest, et ka teise inimese ellu natuke päikest tuua. Sinu pisike abikäsi võib kellegi teise jaoks tähendada tervet maailma, aga sa ise ei pruugi seda märgatagi.

Ta peidab end meie keskel.  Võib-olla käib ta Sinu koolis või elab Sinu kõrvalmajas, võib-olla  tegeleb ta sama huvialaga nagu Sina. Ta on keegi, kes teeb midagi sellist, mille peale teised ei pruugi isegi mõelda mitte, kelle süda on alati soe ja silmad alati säravad. Ta teeb midagi, mis esmapilgul paljudele teistele võib tunduda võimatuna, aga on seeläbi eeskujuks nii vanematele kui noorematele, miks mitte ka tervele Eestile.

Konkurss – millal, kus ja kes?

Hea Eeskuju konkurss 2014 kuulutati välja 30. septembril ning lugusid sai saata 27.oktoobri varahommikuni. Kokku esitati meile 35 vahvat ja omapärast lugu väiksematest ja suurematest kohtadest üle Eesti. Lugusid oli nii lühemaid kui pikemaid, nii itipoistest (-tüdrukutest) ja tulevastest ärimeestest kui muusikutest, motokrossisõitjatest, kinosõpradest, eriti säravatest ja väsimatutest organisatsioonide eestvedajatest, noortesündmuste korraldajatest ning vabatahtlikest nii Eestis kui välismaal.

Parimaid palasid Hea eeskuju 2014 konkurssilt saad lugeda järgmisel leheküljel:

http://2014.noortekonverents.ee/eeskuju/parimad-palad-2014/

Armsad sõbrad, valla- ja koolijuhid, õpetajad, juhendajad, emad ja õed-vennad – kniksud, kummardused ja suured aitähhid Teile, kes te neid särasilmseid noori eeskujusid märkasite ja meile neist teada andsite!

Konkursile esitatud 35 säravast loost valisime välja need 16, kelle seast žürii tegi oma Hea Eeskuju valiku. Žüriisse kuulusid Eesti Õpilasesinduste Liidu, Tegusate Eesti Noorte, Eesti Noorteühenduste Liidu, Lastekaitse Liidu, Lapse Huvikaitse Koja, Lastevanemate Liidu, Eesti Noorsootöö Keskuse esindajad ning  konkursi patroon Riigikogu esimees härra Eiki Nestor.

Head Eeskuju 2014 tunnustame 1300 euro suuruse stipendiumiga. Stipendium on mõeldud noore edasiõppimise toetamiseks. Stipendiumi pani ka tänavu välja Stockmann.

HEA EESKUJU 2014 võitja on Rõuge tüdruk Liivika Koobakene, kelle paljudest tegemistest saad lugeda, kui klikid sellel leheküljel:

http://2014.noortekonverents.ee/eeskuju/hea-eeskuju-2014-liivika-koobakene/

Tallinkiga Rootsi merekruiisile lähevad järgmised head eeskujud: Marko Pruunlepp, Morten Langi, Markus Langi, Laura Toomlaid, Kert Pääbo, Esper Ernits, Liisa Lotta Tomp, Gerda Raag, Helerin Mölder, Jette-Mari Anni, Mikk Kärner, Kaarel Siimut, Rain Orgus, Rauno Põld ja Marit Lusti.